Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Florbal
V tomto školním roce jsme začali hrát florbal. Děti se učí základní techniky pohybu s hokejkou a míčkem, střelbu na branku. Druhou část tréninku...
Kalendář akcí
22
kvě
Přípravné lekce "S Čmeldou a Brumdou do školy"

Den Země na Kosíři

22.04.2015

Den Země na Kosíři

Ve středu 22. 4. 2015 děti ze Základní a Mateřské školy v Čechách pod Kosířem oslavily Den Země výstupem na Kosíř. Cestou na vrchol jsme pomáhali lesu a sbírali odpadky. Pod rozhlednou na děti čekalo překvapení v podobě Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, dále zástupci Sboru dobrovolných hasičů z Čech pod Kosířem a zástupce mysliveckého sdružení Kosíř.

Pořádková jednotka Krajského ředitelství Policie ČR Olomouc předvedla dětem technické vozidlo PČR a zbraně. Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje demonstroval ukázku první pomoci. Na stanovišti mysliveckého sdružení Kosíř jsme zhlédli vycpaniny a trofeje zvěře žijící v dané lokalitě.

Pod dohledem hasičů z Čech pod Kosířem měly děti možnost si vyzkoušet práci s proudnicí při hašení. Kouzelnou atmosféru slunečného počasí umocnil nádherný výhled z rozhledny do okolí. Posilněny opečenými špekáčky se děti vydaly na zpáteční cestu.Zpět na aktuality