Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Rozsvěcování vánočního stromu 2018
O prvním adventním podvečeru se jako každý rok rozzářil v Čechách pod Kosířem nádherný vánoční strom. Než se tomu tak stalo a andílci z mateřské...
Kalendář akcí
18
pro
Vystoupení pro seniory

Ekologický program IRIS

25.03.2015

Ekologický program IRIS

Ve středu 25. 3. 2015 „Iris Prostějov“ připravil pro děti netradiční výuku na téma poznávání vody a jejich proměn v přírodě. V úvodu si žáci povídali o vodě, později zkoumali vlastnosti vody formou činnostního učení – prováděli pokusy, praktické úkoly, ochutnávali vodu z různých zdrojů, vyzkoušeli, které předměty voda unese. Pomocí barevné gázy znázorňovali pouť vody od pramene k moři. K vodnímu toku umístili živočichy, kteří zde žijí a dozvěděli se o nich další informace. Každý žák si namaloval svůj kvítek, složil jej a v míse s vodou mohl pozorovat, jak se pozvolna otvírá. I tento pokus dokázal, jak povrchové napětí vody a přilnavost pracují.


 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

      

 

              

 

  

Zpět na aktuality