Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Překvapení pro maminky
Na druhou květnovou neděli, kdy mají všechny maminky svátek, nezapomněli ani žáci naší školy a vyrobili jim malé překvapení....
Kalendář akcí
29
kvě
Dopravní hřiště 4. ročník

Ekologický program IRIS

25.03.2015

Ekologický program IRIS

Ve středu 25. 3. 2015 „Iris Prostějov“ připravil pro děti netradiční výuku na téma poznávání vody a jejich proměn v přírodě. V úvodu si žáci povídali o vodě, později zkoumali vlastnosti vody formou činnostního učení – prováděli pokusy, praktické úkoly, ochutnávali vodu z různých zdrojů, vyzkoušeli, které předměty voda unese. Pomocí barevné gázy znázorňovali pouť vody od pramene k moři. K vodnímu toku umístili živočichy, kteří zde žijí a dozvěděli se o nich další informace. Každý žák si namaloval svůj kvítek, složil jej a v míse s vodou mohl pozorovat, jak se pozvolna otvírá. I tento pokus dokázal, jak povrchové napětí vody a přilnavost pracují.


 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

      

 

              

 

  

Zpět na aktuality