Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Překvapení pro maminky
Na druhou květnovou neděli, kdy mají všechny maminky svátek, nezapomněli ani žáci naší školy a vyrobili jim malé překvapení....
Kalendář akcí
29
kvě
Dopravní hřiště 4. ročník

Mezinárodní program Les ve škole

01.02.2018

Mezinárodní program Les ve škole
V letošním roce jsme naši školu zapojili do mezinárodního programu Les ve škole. Smyslem programu je vybudovat pozitivní vztah dětí k lesu a přírodě, získat hlubší poznatky o dějích v lese a přesunout výuku ven, do přírody. Program je rozpracován pro jednotlivé ročníky a probíhá v hodinách prvouky a přírodovědy. Ve čtvrtém ročníku se žáci seznámili se Stromovousem a postupně zjišťují, co vše je potřeba k tomu,aby byl les v rovnováze. O svých zjištěních si vedou deník lesního učně. První a druhý ročník doprovází v lese domácí skřítci, kteří hledají vše živé a neživé v lese. Na jedné vycházce jsme se vypravili do lesa a děti postavili domečky pro skřítky. Program budeme končit v červenci, kdy náas čeká velké vyhodnocení a snad i získání certifikátu Lesní škola.

Zpět na aktuality