Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Den otevřených dveří v ZŠ
Základní škola a Mateřská škola v Čechách pod Kosířem Vás srdečně zve na Den otevřených dveří v základní škole. Pozvání platí nejen pro rodiče...
Kalendář akcí

Návštěva z Anglie

04.01.2017

Návštěva z Anglie

Ve středu 4.1.2017 si děti 3., 4. a 5. ročníku mohly vyzkoušet, jak probíhá hodina angličtiny ve Velké Británii. Zavítala k nám Mgr. Jana Chudobová, která sice vystudovala učitelství 1.stupně ZŠ v ČR, ale již 12 let žije a učí na základní škole v Londýně. Děti tato návštěva velmi zaujala, na paní učitelku si připravily mnoho zajímavých dotazů. Zjistily, že v Anglii chodí děti do školy už od 4 let, že vyučování každý den trvá do 15:30 jen se dvěma přestávkami. Že děti v Anglii nosí ve škole uniformy a nemusí se přezouvat. Že některé předměty jsou v ČR stejné jako v Anglii např. ICT, matematika, vlastivěda, přírodověda, tělocvik. Děti byly hodně překvapené, když zjistily, že ve třídě je mnoho různých národností, nejenom britská národnost, ale že pro všechny platí stejná podmínka a to mluvit anglicky.

Vyzkoušely si, jaké je to mít „hodinu“ jen v angličtině, a že je potřeba se ještě hodně učit, než jazyk zvládnou bez problémů používat. Přestože se děti angličtinu učí teprve krátce, dokázaly některým větám porozumět a i odpovídat anglicky.

Na závěr potom společně žáci 4. a 5. ročníku napsali dopis dětem z Frith Manor Primary School z Londýna a budou netrpělivě očekávat odpověď.

Zpět na aktuality