Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Noc ve škole 2019 - RYTÍŘI KULATÉHO STOLU
Noc ve škole je největší školní akce, na kterou se všichni žáci těší celý rok. Letost jsme se vrátili v čase do doby krále Artuše....
Kalendář akcí
26
čen
Pasování na školáky - MŠ

Světový den zvířat - projektový den

23.09.2016

Světový den zvířat - projektový den
V pátek 23.9. jsme si s dětmi ze všech ročníků povídali o tom, kdo byl mnich Sv. František z Assisi, na jehož počest se Světový den zvířat slaví, jak pečoval o opuštěná a nemocná zvířata. Diskutovali jsme o tom, jak je zodpovědná péče o domácí mazlíčky, že by si měl  každý "páníček" nejdříve pořádně zvážit, zda tuto péči zvládne. Děti se potom se svými spolužáky v jednotlivých ročnících věnovaly svým třídním projektům. Prvňáčci si vyzkoušeli práci se zvukovou knížkou, kdy následně vyrzili i do terénu a poznávali zvuky zde žijících zvířat. Druháci si povídali o tygrovi a slonu indickém. Děti ze třetího ročníku se snažily získat s pomocí internetu a encyklopedií co nejvíce informací o kočce domácí. Čtvrťáci a páťáci se pustili do výroby své vlastní encyklopedie zvířat a vyzkoušeli si vyrobit košík na zrní pro ptáky z kukuřičného šustí.
Zpět na aktuality