Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Učíme se spolu a vesele
V první třídě se snažíme, aby výuka byla poutavá a zábavná. Učíme děti, jak pracovat ve skupině, jak si rozdělit role a jak spolu správně...
Kalendář akcí
7
bře
Recitační soutěž

Mateřská škola

O nás

Mateřská škola s celodenním provozem má v obci tradici a historii, byla otevřena v prosinci roku 1963. V roce 2003 se stala součástí právního subjektu ZŠ a MŠ Čechy pod Kosířem, příspěvkové organizace. V současnosti má kapacitu 44 dětí, které jsou rozděleny do dvou tříd. Třída I., která je určena nejmenším dětem se nachází v přízemní budově v Podlesí 309, zasazené do krásného prostředí rozlehlé zahrady na jižním úpatí Kosíře. Třída II. je umístěna v přízemí budovy základní školy a je určena pro starší děti. Obě třídy jsou standardně a funkčně dobře vybaveny. Na školní zahradě v Podlesí mají děti možnost realizovat rozmanité hry a činnosti. Zahrada je nově vybavena hracími prvky, zahradním nábytkem a pískovištěm. Přímo sousedí s lesem a zámeckým parkem. Máme tedy ideální podmínky pro environmentální výchovu a ekologii.


Hlavním naším záměrem je vytvořit mateřskou školu rodinného typu s příjemným prostředím, kde se dětem i rodičům dostane osobnostního přístupu a pochopení. Chceme umožnit dětem prožít aktivní a šťastné dětství tím, že jim vytvoříme pohodové a přátelské prostředí bez zbytečného spěchu, kde se budou cítit dobře a bezpečně, kde bude kamarádská nálada, pochopení a láska.


Školní vzdělávací program s názvem: „Je nám dobře na světě, na té modré planetě“ umožňuje prostřednictvím cíleně promyšlených aktivit, rozvíjet děti ve všech výchovně vzdělávacích složkách a položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

Pro všestranný rozvoj dětí zajišťujeme:

  • návštěvy kulturních akcí – divadelní a filmová představení, muzea, výstavy
  • půldenní a celodenní výlety
  • ekologické programy IRIS
  • využití keramické dílny
  • možnost pohybových aktivit v tělocvičně ZŠ, v hale MFB, v přírodě
  • výuku anglického jazyka – „Angličtinka pro předškoláky“
  • předtaneční a pohybovou průpravu Taneční školy Dany Hubené
  • každodenní cvičení dětské jógy
  • přípravné lekce k zápisu do 1. třídy – „ S Čmeldou a Brumdou do školy“