Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Den stromů 2019
Dne 21. 10. 2019 žáci 3. ročníku oslavili Den stromů. Projekt jsme zahájili besedou, co o stromech víme, proč Den stromů slavíme, proč jsou...
Kalendář akcí
25
říj
Hravá věda Radka Chajdy

AKTUALITY Z MŠ

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ V MŠ

Celkem 25 dětí se se svými rodiči zapojilo do výtvarné soutěže a vyrobili draka z jakýchkoliv materiálů, libovolnou technikou. Všechny děti, které dráčka přinesly byly odměněny a draci byli vystaveni na Drakiádě. Tam byly také vyhlášeny ještě tři speciální odměny a to za draka, který i vzlétl, za nějvětšího draka a za draka z netradičního materiálu.
JABLÍČKOVÝ DEN

Ve čtvrtek 10.10. proběhl v MŠ "Jablíčkový den." Celý den jsme si o jablíčkách povídali,  hráli s nimi pohybové hry, krájeli jsme jablka na křížaly, ochutnávali jablíčkový džus a také pekli štrůdl. Na závěr celého dne si děti vychutnaly jablíčkovou masáž:) Jako vzpomínku na tento den si děti odnesly skleničku s jablíčkovou zavařeninou, kterou si samy vytvořily.Pro více fotek klikněte zde *DRUMBENY

Ve středu 2. 10. k nám zavítal pan Zdeněk Roller se svým worshopem pod názvem Cesta kolem světa. Děti si s panem Zdeňkem měly možnost zabubnovat různé druhy rytmů na drumbeny, zazpívat a vyzkoušet spoustu rytmických cvičení. Svým projevem nás pan Zdeněk velmi zaujal a budeme se těšit na další návštěvu.


PLANETÁRIUM

V pátek 6. 9. děti z mateřské školy navštívily mobilní planetárium. Filmy o vesmíru byly pro děti poutavé a hodně zajímavé, dověděly se například, odkud se berou padajíci hvězdy a zda se jim vyplní přání. Cestovaly spolu s Červenou Karkulkou po vesmíru a luštily nejrůznější záhady.