Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 4. ročníku (Tři králové)
V pondělí 6. 1. proběhla ve 4. ročníku projektová výuka zaměřená na tradici Tří králů. Během projektu žáci pochopili tradici Tří králů i její...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Fotogalerie tříd - klikněte zde *


AKTUALITY Z MŠ


KINO A VÁNOČNÍ TRHY OLOMOUC


V úterý 17. 12. třída starších dětí - Sluníček navštívila kino a vánoční trhy v Olomouci. Společně jsme zhlédli animovaný film Sněžný kluk, který se dětem velmi líbil, a poté jsme se vydali na samotné trhy. Děti si mohli prohlédnout maketu města, betlém a také si koupit různé drobnosti a dárečky pro sebe i své blízké. Více fotek naleznete ve fotogalerii třídy Sluníček.

VÁNOČNÍ DÍLNY V ZÁMKU NÁMĚŠŤ NA HANÉV pondělí 9.12. se třída Sluníček z mateřské školky společně se žáky základní školy zúčastnila výletu za tvořivými dílnami do zámku v Náměšti na Hané. Součástí byla i vánoční prohlídka zámku s tradicemi, historickými postavami a dramatizací pohádky.


ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU

O prvním adventním podvečeru se jako každý rok rozzářil v Čechách pod Kosířem nádherný vánoční strom. Večerem nás provázelo pěvecké vystoupení žáků základní a mateřské školy, při kterém jsme vzpomněli na zesnulého Karla Gotta.  Sváteční podvečer zakončil krásný ohňostroj.


VÁNOČNÍ VÝSTAVA
V pátek 29. 11. jsme s dětmi navštívili tradiční Vánoční výstavu v MFB, kterou každoročně pořádá Základní a mateřská škola ve spolupráci s obcí Čechy pod Kosířem. Díla tu byla opravdu vydařená.MUZEUM V PROSTĚJOVĚ

Dne 27. 11. 2019 navštívila třída starších dětí - Sluníček společně s naší ZŠ Muzeum v Prostějově. Děti čekal program s názvem Řemeslo má zlaté dno. Program nás provedl po několika tradičních řemeslech jako například kovář, švec, truhlář. Měli jsme možnost se podívat, jak to vypadalo na tržišti a zkusili si i obchodovat. Více fotek ke zhlédnutí je ve fotogalerii třídy Sluníček.

PRINCEZNA NA HRÁŠKUVe středu 19.11. již tradičně proběhlo ve školce představení pana Bartoně. Dětem se maňáskové divadlo velice líbilo a všichni účinkující byli odměněni potleskem.


PODZIM VŠEMI SMYSLY

Podzim děti vnímaly nejen venku v přírodě, ale i při vytváření výzdoby v mateřské škole. Zažily spoustu projektových dní - na Den stromů, Jablíčkový den, Skřítky Podzimníčky, Halloween. Nechyběla ani ochutnávka podzimní sklizně, práce s přírodními materiály, cvičení motivované podzimním počasím nebo zvířáky. A už se začínáme těšit na zimu.

 


HALLOWEENSKÁ PÁRTY


Ve čtvrtek 31. 10. jsme si udělali ve školce strašidelné dopoledne plné her a zábavy - plnili jsme úkoly, stavěli strašidelné hrady, vařili lektvary... Společně jsme vyydlabali strašidelné dýně, které pak služily i jaako výzdoba na večerním Halloweenském průvodu. Více fotek můžete zhlédnout ve fotogalerii tříd.


HRAVÁ VĚDA
 V pátek 25. 10. děti navštívily Hravou vědu Radka Chajdy tentokrát s pokusy s vodou. Děti se dozvěděly nejen nové věci, ale spoustu si vyzkoušely i prakticky.


DEN STROMŮ

Ve čtvrtek 24. 10. jsme oslavili Den stromů. Děti si celé dopoledne velmi užily. Jako detektivové jsme pomáhali zvířátkům zjistit, kam mizí listy ze stromů a hledali ty správné stopy a shromažďovali do svých notýsků důkazy - listy, kůru stromů...Podařilo se nám tak najít i skřítka Podzimníčka, který se přeci má na podzim starat o listy stromů a ze slaného těsta jsme mu udělali spoustu skřítků pomocníčků. Zahradu jsme si ještě dozdobili vytrážemi z listů. Všichni detektivové dostali zvířátkovskou medaily a vytvořený herbář stromů z našich "důkazů - stop" si každý odnesl domů. Prezentaci fotek naleznete na odkaze níže, určitě stojí za to se podívat...

Prezentace fotek Den stromů - klikněte zde *
 

ZELENINOVÝ TÝDEN A SKŘÍTCI PODZIMNÍČCI

V průběhu celého týdne jsme si užívali zeleninu všemi smysly. Děti si procvičily kooperaci při výtvarném ztvárnění zeleniny, vytvořily si mandaly pomocí razítek z brambor, poznávaly zeleninu hmatem i podle chuti a díky spolupráci rodičů našich dětiček jsme měli opravdu velmi široký výběr zeleniny a vytvořili jsme si skřítky Podzimníčky.  Prezentaci fotek shlédnete na tomto odkaze...
ANGLIČTINKA S KAROLINEVe třídě starších dětí - Sluníček v tomto pololetí probíhá výuka anglického jazyka s rodilou mluvčí Karoline Němcovou Růžičkovou, které patří velké díky za to, že opět i v tomto školním roce si na nás našla čas.VÝTVARNÁ SOUTĚŽ V MŠ

Celkem 25 dětí se se svými rodiči zapojilo do výtvarné soutěže a vyrobili draka z jakýchkoliv materiálů, libovolnou technikou. Všechny děti, které dráčka přinesly byly odměněny a draci byli vystaveni na Drakiádě. Tam byly také vyhlášeny ještě tři speciální odměny a to za draka, který i vzlétl, za nějvětšího draka a za draka z netradičního materiálu.
JABLÍČKOVÝ DEN

Ve čtvrtek 10.10. proběhl v MŠ "Jablíčkový den." Celý den jsme si o jablíčkách povídali,  hráli s nimi pohybové hry, krájeli jsme jablka na křížaly, ochutnávali jablíčkový džus a také pekli štrůdl. Na závěr celého dne si děti vychutnaly jablíčkovou masáž:) Jako vzpomínku na tento den si děti odnesly skleničku s jablíčkovou zavařeninou, kterou si samy vytvořily. Shlédněte si na odkaze pod fotkami i prezentaci s našho dne.Pro více fotek klikněte zde *DRUMBENY

Ve středu 2. 10. k nám zavítal pan Zdeněk Roller se svým worshopem pod názvem Cesta kolem světa. Děti si s panem Zdeňkem měly možnost zabubnovat různé druhy rytmů na drumbeny, zazpívat a vyzkoušet spoustu rytmických cvičení. Svým projevem nás pan Zdeněk velmi zaujal a budeme se těšit na další návštěvu.


PLANETÁRIUM

V pátek 6. 9. děti z mateřské školy navštívily mobilní planetárium. Filmy o vesmíru byly pro děti poutavé a hodně zajímavé, dověděly se například, odkud se berou padajíci hvězdy a zda se jim vyplní přání. Cestovaly spolu s Červenou Karkulkou po vesmíru a luštily nejrůznější záhady.
  

  

ZELENINOVÝ TÝDEN A SKŘÍTCI PODZIMNÍČCI

V průběhu celého týdne jsme si užívali zeleninu všemi smysly. Děti si procvičily kooperaci při výtvarném ztvárnění zeleniny, vytvořily si mandaly pomocí razítek z brambor, poznávaly zeleninu hmatem i podle chuti a díky spolupráci rodičů našich dětiček jsme měli opravdu velmi široký výběr zeleniny a vytvořili jsme si skřítky Podzimníčky.  Prezentaci fotek shlédnete na tomto odkaze...