Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 4. ročníku (Tři králové)
V pondělí 6. 1. proběhla ve 4. ročníku projektová výuka zaměřená na tradici Tří králů. Během projektu žáci pochopili tradici Tří králů i její...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

                               AKTUALITY V ŠD

                                  Listopad

V tomto měsíci nás Rexík zavedl do Ameriky. Pověděl nám nejrůznější zajímavosti o této zemi, z kterých kontinentů se skládá, její polohu na mapě, nejzajímavěší a nejznámější památky a místa. Řekli jsme si o tom, jak to bylo s objevením Ameriky Kryštofem Kolumbusem v roce 1492 a původními obyvateli, které označil za Indiány. Na ty jsme si ve školní družině také zahráli.
Koncem měsíce jsme plánovali vánoční výstavu, a tak jsme trávili hodně času s přípravami nejrůznějších výrobků. Protože se zima blížila mílovými kroky, snažili jsme se o to, abychom si školu vyzdobili zevnitř i zvenku.
V tomto měsíci jsme slavili velký úspěch! Vyrobili jsme si betlém z přírodních materiálů a fotky zaslali do soutěže o nejkrásnější betlém, kterou vyhlásila Kancelář Pražského hradu pod záštitou paní Kateřiny Zemanové. V této soutěži jsme uspěli a byli vybráni mezi 13 nejlepších účastníků. Za odměnu jsme 3. prosince navštívili vánoční Prahu a Pražský hrad, kde jsme si převzali ocenění.

                         Soutěž o nejkrásnější betlém

                                                                  Říjen

V měsíci říjnu jsme se seznámili s Rexíkem. Tento psí voříšek nás bude během celého školního roku ve školní družině provázet. S Rexíkem budeme ve školním roce cestovat po celém světě a vyprávět si zajímavosti, tradice a zvyklosti různých zemí, které s Rexíkem navštívíme.
V měsíci říjnu jsme se podívali do Afriky. Vyprávěli jsme si o zajímavostech této země, ukazovali si Afriku na mapě, popovídali jsme si o historii, panovnících a nejznámějších stavbách. Bubnovali jsme na bubny z Afriky a naše holky se proměnily v tanečnice si do rytmu bubnů zatančily. Vykreslovali jsme omalovánky s touto tematikou a malovali obrázky.
Mimo jiné jsme se v tomto měsíci věnovali podzimu a jeho krásným barvám v přírodě. Chodili jsme na procházky do parku, kde jsme sbírali kaštany a různé plody a tvořili s nimi. Užívali jsme si teplého podzimního počasí venku, také jsme si připomněli Den stromů. Vyráběli jsme papírové i přírodní dekorace na Halloweenskou párty, kterou jsme si poslední den v měsíci ve školní družině moc užili.
 

                                Cestujeme do Afriky

                          Zámecký park a sběr kaštanů                                 Tvoříme s kaštany 

                                 Myšky ve skořápce


                                Projekt - Den stromů
                            Tvoříme z papíru i přírodnin
                                       "Dýňování"

      
                                                                            

                                Halloweenská párty
                       
                                     Září

V tomto měsíci jsme se ve školní družině vítali po prázdinách, seznámili jsme  se s novými spolužáky, hráli různé hry. Chodili jsme ven, dováděli na hřišti i školním dvorku, vyhřívali se na slunci a užívali si babí léto. Vyráběli jsme z papíru, z vytvořených bramborových tiskátek jsme tiskli na papír a tvořili jsme panáčky. Povídali jsme si o našem domově, o vesnici, ve které žijeme.


                                Tvoříme květináče na okna

                                Tvoříme plakát na Den lesa
                                   Bramborová razítka
                                      Hrajeme si
                                    Ježek z papíru

                                   Pobyt na dvorku