Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka - Vesmír
Žáci 5. ročníku se v posledních hodinách přirodovědy zabývali vesmírem. Vyhledávali informace o planetách, slunci a Měsíci v různých zdrojích...
Kalendář akcí
20
lis
Divadlo pana Bartoně 1.r. a MŠ

100 LET REPUBLIKY

26.10.2018

100 LET REPUBLIKY

28. říjen 1918 - to je významné datum, které si musí všichni pamatovat. Proto se v pátek 26. října u nás ve škole konal Projektový den ke 100. výročí vzniku samostatného Československého státu. Žáci si během dne prošli pět dílen, které byly různě zaměřeny. V jedné z projektových dílen byli žáci seznámeni s historií hymny, jejími autory a  hymnu si zazpívali. Zabývali se Národním divadlem, v prezentaci mohli vidět obrazy Františka Ženíška, Mikoláše Alše, oponu od Vojtěcha Hynaise a mnoho dalšího.V další projektové dílně se žáci seznámili se vznikem Československé republiky formou krátkého videa, poznávali státní symboly, poskládali velký a malý státní znak a zvládli i krátký test. Závěrem formou interaktivní hry se snažili vytrhnout  republiku z monarchie a všem se to podařilo.V další z dílen se žáci seznámili se všemi prezidenty prostřednictvím prezentace z obrazovky, kde byla také stručně shrnuta historie českého národa od roku 1918 dodnes. Zábavnou formou pexesa si prezidenty procvičili. V další dílně se žáci zaměřili na významné osobnosti naší republiky a formou her a skládaček si jejich jména upevnili. Poslední dílna byla tvořivá, žáci si v ní vyrobili svícen, který byl ozdoben symboly naší země - trikolorou stuhou, na kterou navlékli list národního stromu. Na závěr jsme si svícen zapálili.
                

 

Zpět na aktuality