Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

100 LET REPUBLIKY

26.10.2018

100 LET REPUBLIKY

28. říjen 1918 - to je významné datum, které si musí všichni pamatovat. Proto se v pátek 26. října u nás ve škole konal Projektový den ke 100. výročí vzniku samostatného Československého státu. Žáci si během dne prošli pět dílen, které byly různě zaměřeny. V jedné z projektových dílen byli žáci seznámeni s historií hymny, jejími autory a  hymnu si zazpívali. Zabývali se Národním divadlem, v prezentaci mohli vidět obrazy Františka Ženíška, Mikoláše Alše, oponu od Vojtěcha Hynaise a mnoho dalšího.V další projektové dílně se žáci seznámili se vznikem Československé republiky formou krátkého videa, poznávali státní symboly, poskládali velký a malý státní znak a zvládli i krátký test. Závěrem formou interaktivní hry se snažili vytrhnout  republiku z monarchie a všem se to podařilo.V další z dílen se žáci seznámili se všemi prezidenty prostřednictvím prezentace z obrazovky, kde byla také stručně shrnuta historie českého národa od roku 1918 dodnes. Zábavnou formou pexesa si prezidenty procvičili. V další dílně se žáci zaměřili na významné osobnosti naší republiky a formou her a skládaček si jejich jména upevnili. Poslední dílna byla tvořivá, žáci si v ní vyrobili svícen, který byl ozdoben symboly naší země - trikolorou stuhou, na kterou navlékli list národního stromu. Na závěr jsme si svícen zapálili.
                

 

Zpět na aktuality