Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Den Země na Kosíři

22.04.2015

Den Země na Kosíři

Ve středu 22. 4. 2015 děti ze Základní a Mateřské školy v Čechách pod Kosířem oslavily Den Země výstupem na Kosíř. Cestou na vrchol jsme pomáhali lesu a sbírali odpadky. Pod rozhlednou na děti čekalo překvapení v podobě Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, dále zástupci Sboru dobrovolných hasičů z Čech pod Kosířem a zástupce mysliveckého sdružení Kosíř.

Pořádková jednotka Krajského ředitelství Policie ČR Olomouc předvedla dětem technické vozidlo PČR a zbraně. Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje demonstroval ukázku první pomoci. Na stanovišti mysliveckého sdružení Kosíř jsme zhlédli vycpaniny a trofeje zvěře žijící v dané lokalitě.

Pod dohledem hasičů z Čech pod Kosířem měly děti možnost si vyzkoušet práci s proudnicí při hašení. Kouzelnou atmosféru slunečného počasí umocnil nádherný výhled z rozhledny do okolí. Posilněny opečenými špekáčky se děti vydaly na zpáteční cestu.Zpět na aktuality