Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Plavecký výcvik 2019 / 2020
Žáci druhého a třetího ročníku navštěvují již od září v rámci hodin tělesné výchovy plavecký výcvik. Každé úterý jezdí autobusem do Městských...
Kalendář akcí
20
lis
Divadlo pana Bartoně 1.r. a MŠ

Ekologický program IRIS

25.03.2015

Ekologický program IRIS

Ve středu 25. 3. 2015 „Iris Prostějov“ připravil pro děti netradiční výuku na téma poznávání vody a jejich proměn v přírodě. V úvodu si žáci povídali o vodě, později zkoumali vlastnosti vody formou činnostního učení – prováděli pokusy, praktické úkoly, ochutnávali vodu z různých zdrojů, vyzkoušeli, které předměty voda unese. Pomocí barevné gázy znázorňovali pouť vody od pramene k moři. K vodnímu toku umístili živočichy, kteří zde žijí a dozvěděli se o nich další informace. Každý žák si namaloval svůj kvítek, složil jej a v míse s vodou mohl pozorovat, jak se pozvolna otvírá. I tento pokus dokázal, jak povrchové napětí vody a přilnavost pracují.


 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

      

 

              

 

  

Zpět na aktuality