Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Ekologický program IRIS

25.03.2015

Ekologický program IRIS

Ve středu 25. 3. 2015 „Iris Prostějov“ připravil pro děti netradiční výuku na téma poznávání vody a jejich proměn v přírodě. V úvodu si žáci povídali o vodě, později zkoumali vlastnosti vody formou činnostního učení – prováděli pokusy, praktické úkoly, ochutnávali vodu z různých zdrojů, vyzkoušeli, které předměty voda unese. Pomocí barevné gázy znázorňovali pouť vody od pramene k moři. K vodnímu toku umístili živočichy, kteří zde žijí a dozvěděli se o nich další informace. Každý žák si namaloval svůj kvítek, složil jej a v míse s vodou mohl pozorovat, jak se pozvolna otvírá. I tento pokus dokázal, jak povrchové napětí vody a přilnavost pracují.


 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

      

 

              

 

  

Zpět na aktuality