Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka - Vesmír
Žáci 5. ročníku se v posledních hodinách přirodovědy zabývali vesmírem. Vyhledávali informace o planetách, slunci a Měsíci v různých zdrojích...
Kalendář akcí
20
lis
Divadlo pana Bartoně 1.r. a MŠ

Hravá věda 2016

07.09.2016

Hravá věda 2016

Znalost vědy a některých vědních oborů je nezbytnou součástí vzdělání každého člověka. Fyzika, chemie, …., už jen ta slova někoho děsí. Ve středu 7.9. se však žáci naší školy přesvědčili o tom, že věda není žádná věda, a že to může být i legrace. Setkali se totiž s Mgr. Radkem Chajdou, autorem populárně-naučných knih pro děti v edici Hravá věda, který jim bez složitých aparatur a přístrojů, jen s využitím běžných věcí z domácnosti, předvedl pár experimentů. Do nich pak zapojil i všechny děti.

Experimentování i ukázky žáci uvítali s nadšením – viděli, jak si vyrobit horkovzdušný balon, raketu z PET lahve, zkusili si, co je to podtlak, filtrovali špinavou vodu a na oknech si teď pěstují speciální "zahrádku". Snad jim pan Hokus Pokus nasadil brouka do hlavy a dostanou chuť experimentovat sami a začnou zkoumat okolní svět.

Náš host Mgr. Radek Chajda absolvoval odborné studium fyziky se zaměřením na optiku a také studium učitelství, obor matematika – fyzika. Pro děti píše populárně-naučné knihy - dosud byly vydány: Fyzika v kuchyni (2005), Fyzika na dvoře (2008), Hravá matematika (2009), Nebojte se matematiky (2009), Zkoumáme kapaliny (2009), Oko (2010), Hravá mechanika (2010), Pohyblivé obrázky (2011), Hravá geometrie (2011), Zábavné experimenty pro děti (2011), Báječné letní experimenty s vodou (2011), Svět 3D (2011) a další.

Jsme rádi, že jsme se mohli s tímto příjemným a kreativním člověkem seznámit a doufáme, že tato návštěva nebyla poslední.Zpět na aktuality