Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Plavecký výcvik 2019 / 2020
Žáci druhého a třetího ročníku navštěvují již od září v rámci hodin tělesné výchovy plavecký výcvik. Každé úterý jezdí autobusem do Městských...
Kalendář akcí
20
lis
Divadlo pana Bartoně 1.r. a MŠ

Jak roste chléb

08.11.2019

Jak roste chléb

Ve čtvrtek 7.11. se třídy prvního až čtvrtého ročníku zúčastnily programu centra Iris nazvaného - Jak roste chléb. Nejdříve proběhlo seznámení se s různými druhy obilovin, žáci pojmenovávali druhy a diskutovali o původu potravin. Poté si vyzkoušeli vlastnoručně umlít pšeničnou mouku v mlýnku. 
Dále založili těsto na chleba a každý si vytvaroval vlastní malý chlebový bochníček. Ten si ozdobil podle chuti a fantazie mákem, kmínem a semínky. Práce se vydařila a každý si nakonec mohl pochutnat na vlastním čerstvém pečivu.


Zpět na aktuality