Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Jak roste chléb

08.11.2019

Jak roste chléb

Ve čtvrtek 7.11. se třídy prvního až čtvrtého ročníku zúčastnily programu centra Iris nazvaného - Jak roste chléb. Nejdříve proběhlo seznámení se s různými druhy obilovin, žáci pojmenovávali druhy a diskutovali o původu potravin. Poté si vyzkoušeli vlastnoručně umlít pšeničnou mouku v mlýnku. 
Dále založili těsto na chleba a každý si vytvaroval vlastní malý chlebový bochníček. Ten si ozdobil podle chuti a fantazie mákem, kmínem a semínky. Práce se vydařila a každý si nakonec mohl pochutnat na vlastním čerstvém pečivu.


Zpět na aktuality