Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Muzeum v Prostějově

27.11.2019

Muzeum v Prostějově

Dne 27. 11. 2019 jsme navštívili Muzeum v Prostějově. Na žáky prvního ročníku a třídu Sluníček z MŠ zde čekal program s názvem Řemeslo má zlaté dno. Program nás provedl po několika tradičních řemeslech jako například kovář, švec, truhlář. Měli jsme možnost se podívat, jak to vypadalo na tržišti a zkusili si obchodovat. Žáci druhého a třetího ročníku zhlédli expozici Za tajemstvím střepu (pravěké dějiny Prostějovska). Žáci měli možnost zde vidět originální nálezy ze sbírek muzea. V interaktivní části nahlédli do života pravěkých lidí a mohli si vyzkoušet například na zrnotěrce drcení obilí. Pro žáky čtvrtého a pátého ročníku zde byl připraven program Kámen mluví, kde žáci viděli nejcennější kolekce hornin, nerostů a zkamenělin.Zpět na aktuality