Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Návštěva zámku - JOSEF MÁNES

18.09.2020

Návštěva zámku - JOSEF MÁNES

V letošním roce si připomínáme významné výročí 200 let od narození slavného malíře Josefa Mánese. K této příležitosti jsme v pátek 18. září zavítali do zámku v Čechách pod Kosířem, kde Josef Mánes jako malíř působil a byl s ním úzce spjat. Navštívili jsme expozici kreseb Josefa Mánese, kde jsme si prohlédli jeho obrazy a seznámili se s jeho další tvorbou a ukázkou malířských potřeb, které při svém uměleckém tvoření používal. V Mánesově altánu v zámeckém parku jsme s vyprávěním o jeho životě a oblibě v hanáckých krojích pokračovali, a to ukázkou jednotlivých částí kroje a jeho popisu. Nakonec jsme si, stejně jako pan Mánes, zkusili navrhnout nejrůznější ornamenty, kterými by se kroj mohl ozdobit.
Zpět na aktuality