Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Plavecký výcvik 2019 / 2020
Žáci druhého a třetího ročníku navštěvují již od září v rámci hodin tělesné výchovy plavecký výcvik. Každé úterý jezdí autobusem do Městských...
Kalendář akcí
20
lis
Divadlo pana Bartoně 1.r. a MŠ

Noc ve škole 2018

15.06.2018

Noc ve škole 2018

Noc ve škole patří k nejoblíbenějším školním akcím a děti se na ni těší celý rok. I když je škola v rekonstrukci, nemohla chybět ani letos.Tato akce opět proběhla ve velkém stylu 15. června v náhradních prostorách MFB. Letos na děti čekal Harry Potter. Všichni žáci dostali den předem pozvánku od pana ředitele Brumbála a jízdenku na vlak do Bradavic. Po příchodu na nástupiště 9 a 3/4 děti prošly tajemnou zdí a nasedly na bradavický expres. Na elitní Škole čar a kouzel v Bradavicích byly děti kouzelným kloboukem rozděleny do jednotlivých kolejí a Brumbálem pasovány na čarodějnické učně. Oblékly si čarodějný plášť, vybraly si kouzelnickou hůlku a učení mohlo začít. Během svého studia učni plnili různé zkoušky, luštili tajemné šifry, učili se zaklínadla, zúčastnili se létání na koštěti a vařili čarodějné lektvary dle popisu z kouzelnické knihy. K snědku si upekli hady a chybět nemohl ani Famfrpál. K bohatému občersvení, které připravily maminky, si děti zakously klobásku z udírny a perličkou byl nádherný dort, který upekla paní učitelka Pavlínka Jiráková. Chybět nemohla ani noční stezka odvahy v zámeckém parku a návštěva čaroděje v tajemném sklepě. Tato akce se nám vydařila. Zpět na aktuality