Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Noc ve škole 2019 - RYTÍŘI KULATÉHO STOLU

14.06.2019

Noc ve škole 2019 - RYTÍŘI KULATÉHO STOLU

Noc ve škole je největší školní akce, na kterou se všichni žáci těší celý rok. Letos jsme se vrátili v čase do doby krále Artuše... Artuš sezval všechny rytíře i vznešené dámy z širokého okolí na hrad Kamelot. Zde se měli utkat v nejrůznějších kláních a splnit nelehké úkoly, aby mohli být pasováni králem do rytířského stavu a zaplnit tak místo u "kulatého stolu" . Zde si na hradě Kamelot jsou všichni rovni, neexistuje žádné privilegované místo. Rytíři i dámy tyto nelehké disciplíny splnili, vyluštili všechny Artušovy zákony, zvládli rytířský turnaj na koních přes překážky, dokázali poskytnout první pomoc a ošetření zraněnému králi, lukem zasáhli spoustu vytyčených cílů a dobyli hrad svého protivníka. Na posilněnou byla bohatá hostina, o kterou se opět zasloužily maminky soutěžících a na královské vatře jsme si opekli "kus masa". Noc ve škole jsme završili stezkou odvahy. Tato akce se moc vydařila a my se budeme těšit na další ročník.

 
 

Zpět na aktuality