Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Plavecký výcvik 2019 / 2020
Žáci druhého a třetího ročníku navštěvují již od září v rámci hodin tělesné výchovy plavecký výcvik. Každé úterý jezdí autobusem do Městských...
Kalendář akcí
20
lis
Divadlo pana Bartoně 1.r. a MŠ

Noc ve škole 2019 - RYTÍŘI KULATÉHO STOLU

14.06.2019

Noc ve škole 2019 - RYTÍŘI KULATÉHO STOLU

Noc ve škole je největší školní akce, na kterou se všichni žáci těší celý rok. Letos jsme se vrátili v čase do doby krále Artuše... Artuš sezval všechny rytíře i vznešené dámy z širokého okolí na hrad Kamelot. Zde se měli utkat v nejrůznějších kláních a splnit nelehké úkoly, aby mohli být pasováni králem do rytířského stavu a zaplnit tak místo u "kulatého stolu" . Zde si na hradě Kamelot jsou všichni rovni, neexistuje žádné privilegované místo. Rytíři i dámy tyto nelehké disciplíny splnili, vyluštili všechny Artušovy zákony, zvládli rytířský turnaj na koních přes překážky, dokázali poskytnout první pomoc a ošetření zraněnému králi, lukem zasáhli spoustu vytyčených cílů a dobyli hrad svého protivníka. Na posilněnou byla bohatá hostina, o kterou se opět zasloužily maminky soutěžících a na královské vatře jsme si opekli "kus masa". Noc ve škole jsme završili stezkou odvahy. Tato akce se moc vydařila a my se budeme těšit na další ročník.

 
 

Zpět na aktuality