Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Den stromů 2019
Dne 21. 10. 2019 žáci 3. ročníku oslavili Den stromů. Projekt jsme zahájili besedou, co o stromech víme, proč Den stromů slavíme, proč jsou...
Kalendář akcí
25
říj
Hravá věda Radka Chajdy

Oslavy lesa na Flóře 2019

04.10.2019

Oslavy lesa na Flóře 2019

V pátek 4. října se konaly Oslavy lesa na Flóře Olomouc, kde se již sedmým rokem konala propagační akce českého lesnictví na pěstitelské výstavě určená školním kolektivům a široké veřejnosti za účasti lesních pedagogů a lesníků VLS z divize Lipník nad Bečvou. Tato akce je u nás velmi oblíbená. Žáci se na různých stanovištích obeznámí s prací lesníků, oživí si své znalosti o stromech, houbách i rostlinách, orientaci v krajině, v praxi si mohou vyzkoušet řezání, odkorňování i stahování dřeva, seznámí se s prací včelařů, u řezbářů si mohou vyzkoušet dlabání lipového dřeva, mohou si zasadit stromeček a mnoho dalšího. Také si vyslouží spoustu pěkných odměn. Tento rok jsme byli vylosováni a vyhráli jsme dřevěnou budku za vstupní plakát o lese.
               

Zpět na aktuality