Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Program IRIS

04.12.2014

Program IRIS

Ekocentrum IRIS – 4. 11. 2014

V programu Ekocentra IRIS „Člověk mezi odpady“ se starší žáci 4. a 5. ročníku žáci učili, co vlastně je odpad, rozdělili si odpad do několika skupin podle materiálu, ze kterého se vyrábí – sklo, železo, hliník, papír, plast. Měli možnost se seznámit s reálnými vzorky benzínu, nafty, železné rudy, sklářských písků. Pochopili, že se některé obaly skládají z několika materiálů, např. krabice tetrapaku je z papíru, plastu a hliníku. Hravou formou se naučili třídit odpad do kontejnerů, seznámili se s pojmy nebezpečný a velkoobjemový odpad, elektroodpad, bioodpad, kompost, textilní odpad. Viděli také další zpracování odpadu – recyklace, skládka, spalovna.

Mladší děti 1. až 3. ročníku poznávali v programu s názvem „Babiččina zahrádka“ bylinky, podle hmatu, čichu i chuti. Seznámili se s mátou, meduňkou, levandulí, Ochutnali pomazánkové bylinkové máslo, čaje a sirupy. Pochopili, jak moc je důležitá příroda pro člověka a jak jsou využívány bylinky při léčení – např. hojivá mast z měsíčku lékařského. Na závěr si vyrobili s bylinek podle vlastního výběru voňavý pytlíček.

 


Zpět na aktuality