Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Plavecký výcvik 2019 / 2020
Žáci druhého a třetího ročníku navštěvují již od září v rámci hodin tělesné výchovy plavecký výcvik. Každé úterý jezdí autobusem do Městských...
Kalendář akcí
15
lis
Slabikářová slavnost

Program IRIS

04.12.2014

Program IRIS

Ekocentrum IRIS – 4. 11. 2014

V programu Ekocentra IRIS „Člověk mezi odpady“ se starší žáci 4. a 5. ročníku žáci učili, co vlastně je odpad, rozdělili si odpad do několika skupin podle materiálu, ze kterého se vyrábí – sklo, železo, hliník, papír, plast. Měli možnost se seznámit s reálnými vzorky benzínu, nafty, železné rudy, sklářských písků. Pochopili, že se některé obaly skládají z několika materiálů, např. krabice tetrapaku je z papíru, plastu a hliníku. Hravou formou se naučili třídit odpad do kontejnerů, seznámili se s pojmy nebezpečný a velkoobjemový odpad, elektroodpad, bioodpad, kompost, textilní odpad. Viděli také další zpracování odpadu – recyklace, skládka, spalovna.

Mladší děti 1. až 3. ročníku poznávali v programu s názvem „Babiččina zahrádka“ bylinky, podle hmatu, čichu i chuti. Seznámili se s mátou, meduňkou, levandulí, Ochutnali pomazánkové bylinkové máslo, čaje a sirupy. Pochopili, jak moc je důležitá příroda pro člověka a jak jsou využívány bylinky při léčení – např. hojivá mast z měsíčku lékařského. Na závěr si vyrobili s bylinek podle vlastního výběru voňavý pytlíček.

 


Zpět na aktuality