Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka - Vesmír
Žáci 5. ročníku se v posledních hodinách přirodovědy zabývali vesmírem. Vyhledávali informace o planetách, slunci a Měsíci v různých zdrojích...
Kalendář akcí
20
lis
Divadlo pana Bartoně 1.r. a MŠ

Projekt Poznej svou obec - Významní rodáci

14.10.2019

Projekt Poznej svou obec - Významní rodáci

Myslíte, že v Čechách pod Kosířem se narodil někdo významný, kdo byl známý nejen po České republice? Věřte, že ano. A o tom se přesvědčili i žáci naší školy v rámci projektu Poznej svou obec, který se uskutečnil 14. 10. 2019. Žáci se seznámili s významný rodáky, mezi které neodmyslitelně patří Jan Karel Hunčovský, což byl vynikající lékař, léčil i W.A. Mozarta, František Smékal a  Bedřich Hacar, který vystudoval ČVUT v Praze. Zkoumal stavební hmoty. Díky jeho poznatkům byly postaveny objekty jako například ateliéry na Barandově, most přes řeku Dunaj a mnoho dalších. Významnou osobností byl i  František Železňák, který byl hlavním inspektorem vojenských hudeb v Praze. Měli možnost vidět jeho skladby, které napsal v Čechách pod Kosířem a  poslechli si klavírní ukázku jeho kadencí. Žáky projekt velmi bavil.

Zpět na aktuality