Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Projekt Poznej svou obec - Významní rodáci

14.10.2019

Projekt Poznej svou obec - Významní rodáci

Myslíte, že v Čechách pod Kosířem se narodil někdo významný, kdo byl známý nejen po České republice? Věřte, že ano. A o tom se přesvědčili i žáci naší školy v rámci projektu Poznej svou obec, který se uskutečnil 14. 10. 2019. Žáci se seznámili s významný rodáky, mezi které neodmyslitelně patří Jan Karel Hunčovský, což byl vynikající lékař, léčil i W.A. Mozarta, František Smékal a  Bedřich Hacar, který vystudoval ČVUT v Praze. Zkoumal stavební hmoty. Díky jeho poznatkům byly postaveny objekty jako například ateliéry na Barandově, most přes řeku Dunaj a mnoho dalších. Významnou osobností byl i  František Železňák, který byl hlavním inspektorem vojenských hudeb v Praze. Měli možnost vidět jeho skladby, které napsal v Čechách pod Kosířem a  poslechli si klavírní ukázku jeho kadencí. Žáky projekt velmi bavil.

Zpět na aktuality