Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Projektová výuka 2. ročník - Josef Mánes

17.09.2020

Projektová výuka 2. ročník - Josef Mánes

Ve středu 16. září se v rámci denního projektu žáci druhého ročníku seznámili s Josefem Mánesem, který je s Čechy pod Kosířem neodmyslitelně spjatý. Na úvod byly žákům představeny jednotlivé obrazy dvanácti měsíců, které jsou součástí pražského orloje na Staroměstském náměstí. Popsali jsme si, co který měsíc znamená, hledali souvislosti s dobou, v níž Josef Mánes žil a tvořil a s dobou současnou. Poté jsme se přesunuli do zámeckého parku k altánu, v němž Josef Mánes tvořil a který využíval jako ateliér. Řekli jsme si informace o jeho životě v Čechách pod Kosířem a také k obrazům, které zde maloval - převážně portréty lidí v krojích a portréty šlechtického rodu Tarouců, majitelů zámku. Blíže jsme si uvedli základní potřeby, které využíval při své tvorbě. Výsledný produkt ztvárnili žáci ve škole, kde dle své představy nakreslili kroj 21. století.

Zpět na aktuality