Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Projektová výuka ve 2. ročníku - Pěstování bylinek

21.02.2020

Projektová výuka ve 2. ročníku - Pěstování bylinek

V pátek 21.2. proběhl ve druhé třídě projekt s názvem Pěstování bylinek. Poznávání přírody je nedílnou součástí školního vzdělávání. Rozhodli jsme se vypěstovat bylinky přímo ve třídě. Budeme společně pozorovat a zaznamenávat jejich rúst.  Žáci získají praktické poznatky o podmínkách pro pěstování rostlin. 

Na začátku projektu jsme si společně přečetli básničku o rostlinách. Z básničky jsme se dozvěděli, proč je potřeba starat se o zahradu a jaký z toho máme užitek. Povídali jsme si, jaké bylinky známe a k čemu je můžeme využít.  Poté jsme si promítli prezentaci s dalšími druhy různých bylin a jejich využitím například v kuchyni. Po teoretické přípravě následovalo samotné sázení. Žáci naplnili květináč hlínou, zasázeli semínka, zavlažili je a umístili na okno. Každý žák se bude starat o svůj kelímek s bazalkou trpasličí, kterou si vysadil. Žáci budou do zkušebního protokolu zaznamenávat proces rústu bylinek. Pokud se práce vydaří, budeme bazalku dále přesazovat do ozdobného květináče.Zpět na aktuality