Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Projektová výuka ve 4. a 5. ročníku - Podivuhodná zvířata

07.10.2020

Projektová výuka ve 4. a 5. ročníku - Podivuhodná zvířata

Jak název našeho projektu napovídá, dnes jsme se s žáky 4. a 5. ročníku zabývali těmi nejpodivuhodnějšími zvířaty naší planety.
Spousta dětí zná filmy o Fantastických zvířatech, kde mimo jiné vystupují podivní kouzelní tvorové, o jejichž existenci ví jen hrstka odborníků. A právě toto téma se stalo námětem i našeho projektu, kterým jsme i zárověň oslavili Den zvířat.
Dětem jsme nabídli přes 40 roztodivných živočichů, z kterých si samy vybraly ty, kteří je zaujali. O těchto tvorech poté shromažďovaly informace a ve skupinkách je zpracovávaly. Své živočichy si žáci ukládali do kouzelného kufříku - přesně tak, jak to bylo i ve filmu. Každý žák tak do kufříku uložil 3-5 různých tvorů. Nakonec skupinky představily celé třídě, co je obsahem jejich kufříku, jaké živočichy oni zachraňovali.
Všichni jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých faktů a seznámili se s živočichy, o kterých mnozí z nás nikdy neslyšeli, nebo si mysleli, že existují pouze v kouzelných příbězích. 
A jak se dětem projekt vydařil, můžete posoudit sami :)
Zpět na aktuality