Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Projektová výuka ve 4. ročníku (Neživá příroda)

25.01.2020

Projektová výuka ve 4. ročníku (Neživá příroda)

V pátek 24. 1. 2020 v hodině přírodovědy jsme se s žáky v rámci projektu Neživá příroda věnovali pokusům a názorným ukázkám pro pochopení některých jevů v přírodě, konkrétně v neživé přírodě, a jejich důsledků pro lidstvo. 
Ze zájmu žáků byla vybrána čtyři hlavní témata: zemětřesení a sopky, tsunami, potřeba vzduchu i pro oheň a rozpustnost soli ve vodě. 
Během projektu jsme všechna témata probádali. Žáci znázorňavali výbuch sopky pod mořskou hladiou a pozorovali následný vznik tsunami a její postup až k pobřeží, sami rozpouštěli sůl ve vodě a zjišťovali, zda se rozpustí všechna a sledovali život plamenu svíčky bez přísunu vzduchu. Celé naše bádání bylo doplněno o videa a ilustrace o sopkách a zemětřeseních. Celý projekt žáky bavil a sami přicházeli se spoustou zajímavých poznatků a dalšími dotazy týkajících se i jejich bezprostředního okolí – Velkého Kosíře. Nejvíce je zajímalo, zda je možné, aby se Kosíř opět probudil k životu…
Zpět na aktuality