Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Projektová výuka ve 4. ročníku (Rudolf II.)

02.02.2020

Projektová výuka ve 4. ročníku (Rudolf II.)

Ve čtvrtek 29. 1. ve dvouhodinovém projektu jsme se s žáky přenesli do doby Rudolfa II. a na jeho císařský dvůr v Praze. Byli jsme pozváni dopisem samotného císaře, ve kterém rovněž uvedl i úkoly, které na oplátku musíme vyplnit.

Společně jsme se podívali na část filmu Císařův pekař/Pekařův císař a zazpívali si píseň Ten umí to a ten zas tohle. Přečetli jsme si pověst o Golemovi a prohlédli encyklopedie o Rudolfovi II., renesanci a tehdejších vědách a objevech. Poté se žáci rozdělili do 4 skupin, kde každá skupina představovala renesanční vědce či umělce a plnila úkoly z dopisu jeho Milosti (vymyslet elixír života, postavit palác, vyrobit bohatý oděv pro hraběnku Stradovou a oživit Golema).

Závěrem projektu každá skupinka své výtvory předvedla celé třídě a žáci si doplnili zápisy o Rudolfu II. o vlastní poznatky z projektu.
Zpět na aktuality