Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Projektová výuka ve 4. ročníku (Světový den zvířat)

07.10.2019

Projektová výuka ve 4. ročníku (Světový den zvířat)

V pondělí 7. 10. se žáci čtvrtého ročníku seznámili se světovým dnem zvířat. Každý žák si vypracoval svůj pracovní list, kde doplňoval zjištěné informace o dnu zvířat (kdy a z jakého důvodu tento svátek vznikl), vyhledával v přesmyčkách různé písně o zířatech a řešil netradiční matematické úlohy se zvířaty. Některé z písní žáci zpívali a doprovázeli je tancem.
Ve skupinách řešili rébusy a zjišťovali různé informace a zajímavosti o vybraných zvířatech (výskyt, délka života, potrava, hmotnost a další). Podle těchto informací žáci přiřazovali zvířata na mapu světa a sdělovali spolužákům, co vše se o nich dozvěděli. 
Nakonec ve skupinách zvolili jedno zvíře, jehož kostru ze špejlí každá skupina nalepila na výkres.
Zpět na aktuality