Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Rozsvícení vánočního stromečku
O prvním adventním podvečeru se jako každý rok rozzářil v Čechách pod Kosířem nádherný vánoční strom. Večerem nás provázelo pěvecké vystoupení...
Kalendář akcí
9
pro
Advent na zámku v Náměšti

Projektová výuka ve 4. ročníku (Světový den zvířat)

07.10.2019

Projektová výuka ve 4. ročníku (Světový den zvířat)

V pondělí 7. 10. se žáci čtvrtého ročníku seznámili se světovým dnem zvířat. Každý žák si vypracoval svůj pracovní list, kde doplňoval zjištěné informace o dnu zvířat (kdy a z jakého důvodu tento svátek vznikl), vyhledával v přesmyčkách různé písně o zířatech a řešil netradiční matematické úlohy se zvířaty. Některé z písní žáci zpívali a doprovázeli je tancem.
Ve skupinách řešili rébusy a zjišťovali různé informace a zajímavosti o vybraných zvířatech (výskyt, délka života, potrava, hmotnost a další). Podle těchto informací žáci přiřazovali zvířata na mapu světa a sdělovali spolužákům, co vše se o nich dozvěděli. 
Nakonec ve skupinách zvolili jedno zvíře, jehož kostru ze špejlí každá skupina nalepila na výkres.
Zpět na aktuality