Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Projektová výuka ve 4. ročníku (Tři králové)

07.01.2020

Projektová výuka ve 4. ročníku (Tři králové)

V pondělí 6. 1. proběhla ve 4. ročníku projektová výuka zaměřená na tradici Tří králů. Během projektu žáci pochopili tradici Tří králů i její historický původ a seznámili se i s některými historickými postavami. Žáci si nejprve sdělili své nejoblíbenější dárky z Vánoc a poté přemýšleli, jaké dárky mohl dostat samotný Ježíšek. Společně jsme si přečetli příběh o příchodu Tří králů do Betléma a o darech, které Ježíškovi přinesli. Žáci následně ve skupinkách vypracovávali plakáty s informacemi - kdo byli Tři králové a co jejich jména znamenají; odkud Tři králové přišli, co je vedlo a kterého krále po cestě do Betléma potkali; jaké dary přinesli Ježíškovi a co tyto dary symbolizovaly; jaká je současná tradice na Tři krále. Tyto plakáty každá skupinka odprezentovala celé třídě. Nakonec žáci nacvičili a zahráli scénku putování Tří králů - jejich setkání s králem Herodem a navštívení Ježíška. Žákům se scénka velmi líbila a také povedla.


Zpět na aktuality