Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Vánoční dílny v zámku Náměšť na Hané

09.12.2019

Vánoční dílny v zámku Náměšť na Hané

V pondělí 9.12. se základní škola a třída z mateřské školky zúčastnila výletu za tvořivými dílnami do zámku v Náměšti na Hané. Žáci byli rozděleni do dvou skupin. Následoval pak program složený ze tří částí. Děti si mohly vybrat a koupit rukodělné výrobky z chráněných dílen. Poté následovala prohlídka zámku. Prohlídkou provázely historické postavy, například hrabě, komorná a princezny. Každý měl pro žáky připravené povídání o vánočních tradicích nebo třeba krátkou scénku za života na zámku v období Vánoc. Shlédli jsme také kousek dramatizace z pohádky Princezna ze mlejna a s klavírním doprovodem si zazpívali koledy. Poté nasledovaly tvořivé dílny. Všichni si ozdobili kužel znázorňující stromeček, konečný výsledek byl moc povedený. Dopoledne strávené na zámku bylo příjemné a všechny naladilo na atmosféru těch nejkrásnějších svátků v roce. 
Zpět na aktuality