Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Základní a mateřská škola v Čechách pod Kosířem
Obecní úřad Čechy pod Kosířem

obec Čechy pod Kosířem

Projektová výuka ve 3. ročníku - Den zvířat
V pátek 9.10. proběhla ve třetím ročníku projektová výuka ke příležitosti Mezinárodního dne zvířat. Žáci byli za pomoci losování rozděleni do čtyř...
Kalendář akcí
Momentálně nemáme naplánované žádné události

Výlet do Prahy aneb putování pro výhru na Pražský hrad

03.12.2019

Výlet do Prahy aneb putování pro výhru na Pražský hrad

V úterý 3. prosince jsme se vydali do Prahy. Poznat naše hlavní město a jeho nejznámější pamětihodnosti bylo jistě snem mnoha dětí. Počátek naší dlouhé cesty byl na Pražském hradě. Zde jsme si prošli nádherně vánočně vyzdobený interiér reprezentačních prostor, kde na nás dýchlo kouzlo adventu. Prostory Pražského hradu byly mimořádně vyzdobené pro dny otevřených dveří a s nimi spojenou soutěž o nejhezčí betlém. Všechny betlémy, které byly v soutěži vybrány, byly vystaveny a zakomponovány do úchvatné vánoční výzdoby. Mezi nimi byly i naše výherní betlémy, kde jsme měli možnost se s dětmi vyfotit. Na konci prohlídky nás čekalo slavnostní přijetí a předání ocenění v soutěži, která byla vyhlášená pod záštitou paní Kateřiny Zemanové. Naše další putování vánoční Prahou, v rámci školního projektu, vedlo na Staré Město, kde nás okouzlila ta pravá vánoční atmosféra. Na Staroměstském náměstí jsme si prohlédli Staroměstskou radnici s orlojem, Týnský chrám, pomník Mistra Jana Husa, kostel svatého Mikuláše. Prošli jsme se po Karlově mostě, druhém nejstarším dochovaném mostě v České republice, obdivovali jsme Staroměstskou mosteckou věž i množství soch a sousoší. Na Staroměstském náměstí jsme navštívili vánoční trhy, zahřáli se vánočním punčem a obdivovali krásně osvětlený vánoční strom.Zpět na aktuality